Jest spot Kina na Granicy! 12 listopada 2020

Podívejte se na spot Kina na hranici!

Zveřejnili jsme propagační spot letošního ročníku, který využívá symboliku dvou dvojek. Festival proběhne v on-line podobě ve dnech 23.–29. listopadu.

Spot navazuje na vizuální tvář letošního ročníku Kina na hranici. Vychází ze symboliky čísla 22, které je zároveň pořadovým číslem ročníku, ale také symbolem filmového festivalu konaného ve dvou partnerských městech – polském Těšíně a Českém Těšíně, letos ovšem výjimečně pouze ve formě on-line. Rovněž jeho typografie je výrazná – žlutá a černá jsou barvy, které vytváří nejsilnější kontrast.

Vizuální rámec vznikl už v zimě. Neočekávaně se však skvěle hodí k celé letošní sezoně pro filmové festivaly tak netypické, jelikož se řada z nich musela přesunout na internet.

„Když jsem přemýšlela o 22. ročníku festivalu a hledala nebanální souvislost s jedním z témat tohoto ročníku – tedy s internetem a sítí –, rozhodla jsem se zapátrat trochu hlouběji a jít dál než ke stereotypním znakům typu @, kabelu nebo ikoně wi-fi, jichž je všude kolem plno,“ prozradila nám v lednu autorka naše vizuální tváře Iwona Cichy. „Díky tomu mě napadlo vytvořit plakát na základě vzorce, který lze množit a rozšiřovat donekonečna a všemi směry. Přesně tak, jak funguje internetová síť! Nicméně sám vzorec není vše. Internet by totiž neexistoval bez počítačů a počítače by neexistovaly bez výpočetních systémů a kódování. Jestliže lze data zakódovat s pomocí sledu opakujících se číslic, tak proč bychom nemohli vytvořit náš vlastní dvaadvacítkový systém? Systém, který vám zaručí přístup k vynikajícím filmům. Ovšem internet – to jsou také rizika. Nikoli bezdůvodně jsou hrany schodů nebo nízké stropy zvýrazněny žluto-černými pruhy. A právě na to odkazuje barevnost našeho plakátu.“

Autorem propagačního spotu je Kacper Zamarło. Spot můžete zhlédnout zde.

V letošním netypickém ročníku Kina na hranici – bude se totiž konat výhradně on-line – dostanou největší prostor polské, české a slovenské filmové novinky sezony 2019/2020, mj. Staříci (režie: Ondřej Provazník, Martin Dušek), Tiché doteky (Michal Hogenauer), Vlastníci (Jiří Havelka), Poslední aristokratka (Jiří Vejdělek), Baťa, první globalista (Peter Kerekes), Osamelí bežci: Ideme ďalej! (Martin Repka), Raj na zemi (Jaroslav Vojtek), Jan Palach (Robert Sedláček), Dolina Bogów (Lech Majewski), Maryjki (Daria Woszek), Tony Halik (Marcin Borchardt), Interior (Marek Lechki), Supernova (Bartosz Kruhlik), Eastern (Piotr Adamski) a Moja polska dziewczyna (Ewa Banaszkiewicz, Mateusz Dymek). Tento výběr dále doplní populární české filmové hity loňské sezony, jako je Domestik (Adam Sedlák), Chata na prodej (Tomáš Pavlíček), Teroristka (Radek Bajgar), Toman (Ondřej Trojan) a Zlatý podraz (Radim Špaček). Mimo to budou mít diváci příležitost zhlédnout snímky od filmových klasiků, jako byl Miloš Forman, Andrzej Żuławski, Ján Kadár a Elmar Klos. Celý program najdete zde.

Akreditace a vstupenky na 22. Kino na hranici jsou už v prodeji! A můžete si je pořídit i s festivalovým balíčkem. Cena kompletní akreditace s tímto balíčkem (taška, triko, nákrčník-„komín“) činí 85 zlotých. Cena akreditace bez balíčku je 40 zlotých, akreditace pro výběr 10 filmů stojí 25 zlotých a jednotlivá vstupenka na film přijde na 5 zlotých.

Návrat

Organizátoři

Spoluorganizátoři

Sponzoři

Hlavní partneři