Zespół Coals na 22. Kinie na Granicy! 31 stycznia 2020

Hudební skupina Coals zahraje na 22. Kině na hranici!

Představujeme vám prvního letošního hosta našeho Festivalového klubu! Dne 4. května pro vás v rámci 22. ročníku Kina na hranici zahraje duo Coals – jedna z polských hudebních skupin, které často vystupují i v zahraničí.

Kapelu Coals tvoří Katarzyna Kowalczyková a Łukasz Rozmysłowski. Název jejich formace odkazuje na uhlím proslavenou zemi Slezsko, odkud oba hudebníci pochází.

Proslulost Coals již sahá daleko za hranice Polska – skupině se totiž nejen podařilo získat si srdce hudebních fanoušků debutovou deskou Tamagotchi, ale také zahrát si na velkých evropských festivalech, jako je třeba Reeperbahn, Primavera Sound nebo Eurosonic. Na studiové vystoupení během islandského Iceland Airwaves si je pozvalo dokonce i kultovní rádio KEXP. Britský magazín The Quietus popsal jejich hudbu jako „zasněný a éterický pop, který čerpá stejnou měrou z elektroniky, jako i z prvků folku.“

V minulém roce Coals vydali EP Klan, které stvrdilo, že dokážou mistrně žonglovat s konvencemi. Jako hosté na jejich desce vystoupili Piernikowski, Schafter, Bella Ćwirk, Dianka a Kubi Producent. Na začátek letošního roku bylo ohlášeno další album Coals, které vyjde nákladem labelu [PIAS] Poland and Eastern Europe. První singl nové desky se jmenuje sleepwalker:

Srdečně vás zveme na koncert skupiny Coals, který se bude konat 4. května v rámci 22. Kina na hranici!

Návrat

Organizátoři

Spoluorganizátoři

Spolufinancování

Sponzoři

Hlavní partneři