Serial „Żmijowisko” Łukasza Palkowskiego w czeskiej telewizji 16 května 2020

Česká televizní stanice vysílá seriál „Zmijovisko“ Łukasze Palkowského

Česká televizní stanice Skylink 7 zahájila vysílání polského detektivního seriálu „Zmijovisko“ (pol. Żmijowisko). Seriál zrežíroval Łukasz Palkowski na základě stejnojmenné knihy Wojciecha Chmielarze.

Autor knižní předlohy navíc s Danou Łukasińskou spolupracoval na scénáři k seriálu. „Bylo to velice dobré rozhodnutí. Nikdo ten příběh nezná lépe než autor samotný,“ uvedl k tomu Łukasz Palkowski. Čeští diváci již tohoto režiséra znají díky jeho seriálu Učitel (pol. Belfer), který se v České republice vysílal nedávno.

Neobyčejná atmosféra a malebná krajina

Zmijovisko je jméno osady, v níž tráví letní dovolenou skupina třicátníků – přátel, kteří se znají už od střední školy. Jednou v noci se dcera dvou z nich – náctiletá Ada – ztratí neznámo kam. Dívka mizí beze stopy. O rok později se otec vrací na místo a zahajuje vlastní pátrání, během něhož odhaluje nové, překvapivé okolnosti, nové svědky a podezřelé. Na povrch vyplouvají také zamlčované konflikty z minulosti.

 

Krom napínavého děje, neobyčejné atmosféry a dokonalého hereckého obsazení upoutá Zmijovisko televizní diváky také malebnou krajinnou scenérií. Seriál se natáčel v oblasti mazurských jezer. „Když jsem poprvé viděl místo, které bylo pro natáčení vybráno, cítil jsem, že to je přesně ono. Takhle jsem si svoje Zmijovisko představoval. Malebné a tajemné, jako stvořené pro zločin. Představa střetu zla s tímto idylickým prostředím byla fascinující. Je to metafyzický pocit, když to, co jste dlouho nosili v hlavě a poté napsali, najednou vidíte ve skutečném světě,“ prozradil autor knižní předlohy Wojciech Chmielarz.

Tip na nedělní večery

Seriál produkovala společnost Aurum Film pro televizní stanici Canal+. V České republice a na Slovensku jej lze v současnosti sledovat na stanici Skylink 7 každou neděli ve 21.00.

Režisér Łukasz Palkowski je známý i svými celovečerními filmy – mj. proslulými snímky Bohové a Nejlepší – a v minulosti byl hostem Kina na hranici.

[Anna Maślanka, přeložil Martin Veselka]
[Fot. tiskové materiály Canal+]

 

Návrat

Organizátoři

Spoluorganizátoři