Nowy termin Kina na Granicy 17 marca 2021

Nový termín Kina na hranici

Z důvodu změn v termínech některých filmových festivalů se přesouvá i doba konání Kina na hranici. Nový termín připadá na 30. července – 4. srpna 2021.

Důvodem této změny je přesunutí některých dalších filmových akcí prezentujících kinematografii z téže oblasti, a to včetně Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech.

„Současná pandemická situace mění plány mnoha pořadatelů kulturních akcí, kteří upínají své naděje na postupné rozvolnění v letních měsících. Řada z nich proto s ohledem na současný vývoj hledá vhodnější termíny proto, aby se jejich akce mohly uskutečnit za přítomnosti diváků i hostů. Z výše uvedených důvodů ohlásili před pár dny organizátoři MFF v Karlových Varech přesun festivalu z původního tradičního začátku července na konec srpna. To ale znamená překrytí s naší přehlídkou. Abychom mohli divákům Kina na hranici nabídnout program i s účastí tuzemských tvůrců, rozhodli jsme se, že rovněž my se nakonec uchýlíme k přesunu na o něco dřívější termín 30. 7. – 4. 8. 2021. Ten nebude kolidovat s největší filmovou akcí u nás, jež z pochopitelných důvodů vyblokuje většinu českých filmařů a herců. Věříme, že tímto posunem umožníme našemu publiku rezervovat si v dostatečném předstihu čas, abychom se mohli osobně setkat v Českém Těšíně a polském Těšíně a společně s filmovými tvůrci i dalšími hosty v našich kinosálech opět sdílet zážitky z filmových projekcí a besed,“ uvedl k tomu náš český programový ředitel Martin Novosad.

„Kino na hranici se nikdy nevzdává. Už jsme si zvykli na to, že nás rozličné situace nutí měnit termíny, ale i program našeho festivalu, nicméně emoce zůstávají nezměněné. Věřím, že na začátku srpna se nám podaří sejít se v Těšíně, který je tím nejlepším místem na prolamování bariér, pěkně si popovídat a zhlédnout společně kvalitní filmy. Program bude plný atrakcí, ovšem tou největší pro nás bude možnost potkat se s vámi – diváky a účastníky Kina na hranici. Říci, že už se nám po vás stýská, to je málo. Netrpělivě na vás čekáme, jsme tu a stále budeme,“ dodává polský programový ředitel Kina Łukasz Maciejewski.

Zanedlouho začneme zveřejňovat program letošního festivalu. Jeho součástí budou jako už tradičně premiéry a filmové novinky z Polska, České republiky a Slovenska, dále retrospektivy filmových tvůrců, tematické cykly, besedy s osobnostmi a také literární čtení.

Návrat

Organizátoři

Spoluorganizátoři

Sponzoři

Hlavní partneři