Nagroda Czeski Lew w nowych kategoriach 19 czerwca 2020

Cena Český lev zavádí nové kategorie

Nejdůležitější české filmové ocenění Český lev oznámilo, že od příštího roku zavede nové kategorie. V nejdůležitějších kategoriích navíc poskytne šanci i televizním projektům.

Příští rok budou moci sošku Českého lva nově získat i tvůrci animovaných a krátkých filmů, ale také snímků distribuovaných prostřednictvím internetu. Dále pak v kategoriích za herecký výkon, zvuk, střih, kameru nebo hudbu, kde spolu dosud mohly soupeřit pouze celovečerní snímky, dostane šanci získat ocenění rovněž televizní tvorba.

„Nové kategorie i rozšíření tvůrčích kategorií lépe pokrývají aktuální vývoj v oboru a širokou škálu současné tvorby. Na poli animovaného i krátkého filmu vznikají kvalitní díla, která dosud kategoriím nevyhovovala, pozornost si však zaslouží,“ vysvětluje prezident České filmové a televizní akademie Ivo Mathé (jak čteme na zpravodajském portálu iDNES.cz).

Počet cen Český lev, které je možné získat, tak vzroste na 21. Producenti animovaných a krátkých filmů mohou své snímky přihlašovat do 31. října. Ceny Český lev se budou udělovat příští rok jako obvykle v březnu.

[Anna Maślanka, přeložil Martin Veselka]
[Fot. Český lev / filmovaakademie.cz]

Návrat

Organizátoři

Patronát

Spoluorganizátor

Spolufinancování

Sponzoři

Mediální partneři