KONCERTY

Náměstí Cieszyn (vstup zdarma)

31. července pro vás na náměstí v Těšíně vystoupí skupina Pablopavo i Ludziki! Kapela působící na pomezí reggae, rock a elektro- hudby, debutovali albem "Telehon" v roce 2009 lídrem skupiny je zpěvák, skladatel, spisovatel (a známý milovník české kultury!) Pablopavo, tj. Paweł Sołtys – vítěz Politického pasu v kategorii Populární hudby v roce 2014, dříve byla skupina spojená mimo jiné s kapelou Vavamuffin.

     

Setkání George Friedricha Händela s pračlověkem" jak je popsal publicista Jiří Černý. Po takovém oznámení je těžké se nenechat zaujmout, že?
Ve tvorbě skupiny Jablkoň najdete tóny moderní vážné hudby a popu, s příměsí folku, rocku a jazzu. I když byla skupina založena před více než 30 léty, a složení se často měnilo, originální hudba zůstala. Během své dlouhé kariéry skupina nejen koncertovala a nahrávala vlastní alba, ale také vytvářela hudbu k filmům a divadelním představením, spolupracovala s houslovým virtuosem Jaroslavem Svěceným a Českým symfonickým orchestrem, a hodně toho taky procestovala.

Teď je čas vystoupit v Těšíně! Skupina Jablkoň pro Vás zahraje 31. 7. na Těšínském náměstí, po vystoupení skupiny Pablopavo i Ludziki, kolem 21.30. Srdečně zveme!

 

Hradní pivovar Cieszyn
(vstupné 85 kč) začátek: cca 22.00

Letos budou mít tyto akce poněkud intimnější, akustický charakter, ale samozřejmě na naši festivalové scéně vystoupí skvělí umělci.

Jedním z nich bude Henry No Hurry! Henry navštívil již několik států a vystupoval na více než 215 místech, často velmi atypických. Vystupoval na horských chatách, skládce starých aut, na opuštěném nádraží... Jeho vystoupení to jsou one men show, kde nejen hraje, ale také vypráví anekdoty a filosofuje. Jeho hudba je ve stylu Indie folk, obohacená o pestrou škálu hudebních nástrojů ( kytara, ukulele, piáno, chrastítka), emocionálně se blíží k Fink, Bon Iver nebo Glen Hansard. Henry No Hurry, je jednočlenný turisticko-hudební projekt Wawrzyńca Jana Dąbrowského. Zaujalo Vás to? Poslechněte si jej na živo 1.8.2021 v Zámeckém Pivovaru.

 

sskjegg jsou zvuky, emoce a magie “- říkají o jejich hudebním duetu Sabina Broda a Korneliusz Flisiak. Absolventka jazzového vokálního studia Hudební akademie v Bydhošti a absolvent Hudební akademie Karola Szymanowského v Katovicích. Ona je autorkou textů a zpěvačkou, on tvoří hudbu. Jejich hudba je „velkou dávkou elektroniky s jemným vokálem, vše opepřené trefným textem, který promlouvá k posluchačům. V červnu vydali album „(m) ała“ v červenci vyšel singl sskjegg „Toń“ pod názvem projektu My Name Is New od KAYAX. sskjegg pro vás vystoupí 2. srpna v našem festivalovém Klubu. Srdečně vás zveme!

"Hudba slezské songwriterky Moonshye je průsvitná a mlhovinová jako sny, laskavá i drsná jako příroda, v níž zpěvačka nachází inspiraci pro sdělení svých prožitků."- právě taková je hudba Moonshye. "Moonshye, to je především výjimečná atmosféra a silný emocionální náboj."- takto se o ní zmiňuje Soundrive.pl Umělkyně je hrdá na svůj vztah k Polsku a k filmu- několik let strávila v Lodzi, ve studentském prostředí Filmové školy. Město se stalo její inspirací a zde vznikla většina písní z její debutantské desky "Curtain of the Moon". Píseň "Kamyczki Kamyki" byla nahrána polsky jako sountdrack k filmu "Tsantsa" Robina Lipo, který jsme promítali v loni na Kině na Hranici online. Soundrack si můžete poslechnout zde. Ale to není jedíný důvod, proč tento koncert na KnH bude výjimečný. Těšín je pro umělkyni velmi důležitý, protože právě zde se konalo její první vystoupení!

Koncert Moonshye pořádáme 3. srpna v Zámeckém pivovaru.

Organizátoři

Spoluorganizátoři

Hlavní partneři