Dobrovolníci

 Staň se dobrovolníkem na 23. Kině na hranici!

Myšlenka festivalu:

Filmová přehlídka Kino na hranici / Kino na Granicy se zrodila v prostředí polsko-československé Solidarity z upřímné touhy poznat kulturu sousedů za řekou. Od roku 2010 se začala ustalovat účastníky oceňovaná podoba festivalu – 6 dní, minimálně 4 promítací místa v jednom, jakkoli dvojitém městě, pokaždé více než 100 filmů, 5 koncertů a mnoho doprovodných akcí. Kino na hranici už má svou tradici a renomé a jedná se o jednu z nejznámějších filmových událostí. V letech 2009, 2010, 2011 a 2013 porota nominovala Filmovou přehlídku Kino na hranici na Cenu Polského institutu filmového umění v kategorii Mezinárodní filmová událost, kterou se festivalu v roce 2013 podařilo získat. V roce 2018 porota soutěže nominovala naši filmovou přehlídku na ocenění v kategorii Propagace polské kinematografie v zahraničí!

 

Připoj se k nám!

Jsme skupina nadšenců, kteří pokládají film za nejdůležitější umělecký žánr. Každý rok se s ohromnou radostí a odhodláním vrháme do práce, abychom v Těšíně uspořádali tuto výjimečnou událost. Bez podpory dobrovolníků by to však nebylo možné. Právě díky vaší energii a odhodlání vše funguje tak, jak má, a pozitivní přístup vytváří přátelskou atmosféru této filmové přehlídky. Ke spolupráci bychom rádi přizvali všechny, kdo by chtěli strávit několik letních prázdninových dní v Těšíně a rádi by se stali součástí našeho týmu, který tuto filmovou událost pořádá, poznali při tom její organizaci od základů a setkali se s mnoha dalšími milovníky filmu z celého Polska, České republiky a Slovenska. 

 

V čem spočívá dobrovolnictví na Kině na hranici?

Pomoc dobrovolníků potřebujeme při přípravách a realizaci veškerých festivalových událostí. Dobrovolníci se věnují našim hostům, výtvarné výzdobě, vydávání akreditací a poskytování informací ve festivalové kanceláři, organizaci promítání v kinech, propagaci a asistenci ve festivalovém klubu, ale rovněž dohlíží na dodržování aktuálních hygienických opatření. Přesné podmínky a zásady spolupráce budou uvedeny v dohodě a následně projednány během organizační schůzky před zahájením filmové přehlídky. Už v průběhu prvního dne vašeho pobytu v Těšíně získáte veškeré potřebné informace a pokyny v rámci úvodní instruktáže a školení. Zajistíme vám částečné stravování (obědy) a festivalový balíček (kompletní akreditace, katalog, triko, propagační předměty). Ubytování si dobrovolníci musejí zajistit sami.

 

Realizuj u nás svou povinnou praxi!

Kino na hranici je nejlepším místem, kde můžete realizovat svou povinnou praxi v rámci školní výuky či studia. Pokud studujete polonistiku, bohemistiku, slavistiku, animaci kultury, kulturní vědy, uměleckou akademii nebo jiné příbuzné obory, tak u nás můžete realizovat svou povinnou praxi. Nejste-li si jisti, zda můžete na Kině na hranici uskutečnit svou praxi? Zeptejte se koordinátora praxe nebo spolužáků ze starších ročníků oboru!

 

Vyplň PŘIHLAŠOVACÍ FORMULÁŘ do 30. června 2021 a staň se dobrovolníkem: LINK

O výsledcích našeho výběrového řízení vás budeme informovat e-mailem.

V případě, že máte jakékoli dotazy, se na nás prosím obraťte elektronickou poštou na adresu wolontariat.kng@gmail.com nebo telefonicky na číslo +48 795 930 694

 

Organizátoři

Spoluorganizátoři

Hlavní partneři