Setkání s hosty

DEBATY

ANDRZEJ ŻUŁAWSKI 

Po filmu Mowa ptaków/Ptačí řeč (31.07, godz. 14.30, KINO PIAST)

Hosté: Andrzej Chyra, Andrzej J. Jaroszewicz, Andrzej Korzyński, Xawery Żuławski

EROTICA PL

DEBATA O TOM, JAK ZOBRAZOVAT TĚLESNOST V POLSKÉ FILMOVÉ TVORBĚ

Po filmu Erotica 2022 (1.08, godz. 19.00, CENTRAL)

Hosté: Olga Chajdas, Anna Jadowska, Anna Kazejak, Jagoda Szelc, Mikołaj Chroboczek, Andrzej Konopka, Julian Świeżewski, Piotr Witkowski, Dorota Roqueplo, Natalia Siwicka.

O JANUSZI GAJOSOVI – PŘÁTELÉ

Po filmu Przesłuchanie/Výslech (2.08, godz. 12.15, KINO PIAST)

Prowadzący: Łukasz Maciejewski

Hosté: Janusz Gajos, Jacek Petrycki, Andrzej J. Jaroszewicz, Olaf Lubaszenko, Janusz Zaorski, Dorota Roqueplo, Mariusz Grzegorzek.

JANUSZ GAJOS

Po filmu Żółty szalik/Žlutá šála (2.08, godz. 17.30, TEATR)

Prowadzący: Łukasz Maciejewski

QUO VADIS, POLSKIE KINO

Po filmu QUO VADIS AIDA (3.08, godz. 20.15, TEATR)

Prowadzący: Łukasz Maciejewski

Hosté: Małgorzata Imielska, Piotr Domalewski, Anna Jadowska, Magdalena Łazarkiewcz, Janusz Zaorski, Olga Chajdas, Daria Woszek, Iwona Siekierzyńska, Grzegorz Zariczny, Bartosz Chajdecki, Janusz Wróblewski, Dorota Roqueplo, Maria Dębska, Tomasz Kot, Andrzej Chyra, Piotr Głowacki, Olaf Lubaszenko, Tomasz Włosok, Bartek Topa.

BESEDY S FILMOVÝMI TVŮRCI PO SKONČENÍ FILMŮ NEBO ÚVODY K FILMŮM:

W cieniu/ Ve stínu (30.07, godz. 12.00, TEATR)

Úvodní slovo: Adam Sikora

Diabeł / Ďábel (30.07 godz. 15:30 , TEATR)

Úvodní slovo: Andrzej J. Jaroszewicz, Andrzej Korzyński

Zabij to i wyjedź z tego miasta/ Zabij to a opusť tohle město (30.07 godz. 16:00 KINO PIAST)

Andrzej Chyra

Uchodźcy są tutaj mile widziani / RefugeesAre Welcome Here (30.07, godz. 16.00, CENTRAL)

Tomáš Rafa

Człowiek z zajęczymi uszami /Muž so zajačimi ušami (30.07, godz. 19:00, TEATR)

Martin Šulík, Marek Leščák

__________________________

Papcio Chmiel /Taťka Chmiel, (31.07, godz. 10.00, KINO PIAST)

Petro Aleksowski

Wieloryb z Lirino/ Velryba z Lorina (31.07, godz. 10.00, TEATR)

Maciej Cuske

Malarka i złodziej /The Painter and the Thief (31.07, godz. 10:00, CENTRAL)

Radana Korená (LFS)

Pavoncello, Pieśń triumfującej miłości / Píseň triumfující lásky (31.07, godz. 10:00, COK)

Úvodní slovo: Andrzej Korzyński

Szarlatan / Šarlatán (31.07, godz. 12.00, KINO PIAST)

Josef Trojan

Bigda idzie! / Bigda jde! (31.07, godz. 12.00, COK)

Úvodní slovo: Andrzej J. Jaroszewicz

W jak morderstwo / W jako vražda (31.07 godz. 12.15, TEATR)

Piotr Mularuk, Dorota Roqueplo, Anna Smołowik, Jowita Dudnik, Agnieszka Glińska

Niech stanie się światłość / Nech je svetlo (31.07, godz. 12.30, CENTRAL)

František Krähenbiel,  Ján Meliš

Błękitna nuta / Modrá nota (31.07, godz. 15.00, COK)

Úvodní slovo: Andrzej J. Jaroszewicz

Słudzy/ Služobníci (31.07, godz. 15.00, TEATR)

Marek Leščák

Wilki na granicach / Vlci na hranicích (31.07, godz. 15.30, CENTRAL)

Martin Páv

Biały Potok / Bílý potok (31.07 godz. 18.00, TEATR)

Julia Wyszyńska, Agnieszka Dulęba-Kasza, Dobromir Dymecki, Michał Grzybowski

Sweat (31.07, godz. 20.30, TEATR)

Magdalena Koleśnik, Agnieszka Glińska, Julian Świeżewski, Zbigniew Zamachowski

Ułaskawienie / Milost (31.07, godz. 18.30, KINO PIAST)

Grażyna Błęcka-Kolska

Kraina cienia / Krajina ve stínu (31.07, godz. 18.00, CENTRAL)

Jindřich Motýl, Csongor Kassai

Komuna / Komúna (31.07, godz. 21.30, CENTRAL)

Jakub Julény, Pavel Smejkal

Pokot (31.07 godz. 23.25, PLENER BROWAR ZAMKOWY)

Úvodní slovo: Irena Strzałkowska_

___________________

Złota ziemia / Zlatá zem (1.08, godz. 10.00, TEATR)

Dominik Jursa, Filip Fleisher

Czeskie krótkie metraże/České krátké filmy (1.08, godz. 10.00, CENTRAL)

Hranice -Lukáš Csicsely, Anatomie- Martin Adamec,  Jiří, pes uprchlík- Tomasz Winski

Wizje ośmiu, Odlot / Visions of Eight: The Decathlon,Taking Off (1.08,godz.10.00, KaSS)

Úvodní slovo: Radka Kadlecová (Forman Festival), Helena Vágnerová (US Embassy) 

Skandalista Larry Flynt / Lid versus Larry Flynt (1.08, godz.12.30, KaSS)

Radka Kadlecová  

Czarny Młyn / Černý mlýn (1.08, godz. 12.30, KINO PIAST)

Magdalena Nieć, Mariusz Palej

Ja, Olga Hepnarová (1.08, godz. 12.30, COK)

Adam Sikora

Kraj / Země, (1.08, godz. 12.30, TEATR)

Veronika Andersson, Filip Hillesand, Mateusz Motyka, Tomasz Schimscheiner, Tomasz Włosok

Świat według Muchy/ Svět podle Muchy (1.08, godz. 13.00, CENTRAL)

Roman Vávra

Lot nad kukułczym gniazdem / Přelet nad kukaččím hnízdem (1.08, godz.15.15, KaSS)

Radka Kadlecová  

Amatorzy / Amatéři (1.08, godz. 15.15, TEATR)

Agnieszka Glińska, Marzena Majcher, Iwona Siekierzyńska, Wojciech Solarz

Polot (1.08, godz. 15:15, KINO PIAST)

Pola Błasik, Malwina Buss, Andrzej Konopka, Tomasz Włosok, Kaja Wnuk, Michał Wnuk

Havel (1.08, godz. 16.00, CENTRAL)

Viktor Dvořák, Slávek Horák

Bóg Internetów /Bůh internetu (1.08 godz. 18.15, KINO PIAST)

Magdalena Celmer, Mikołaj Chroboczek, Michał Floriańczyk, Joanna Satanowska

Hair / Vlasy (1.08,godz.18.15, KaSS)

Radka Kadlecová  

Magnezja / Magnesium (1.08 godz. 18.15, TEATR)

Andrzej Chyra, Piotr Głowacki, Dorota Roqueplo, Beata Święcicka

Czerwony kapitan / Rudý Kapitán  (1.08, godz. 21.00, PLENER BROWAR ZAMKOWY)

Michal Kollár

Raport/ Správa (1.08, godz.21.30, TEATR)

Peter Ondrejička

_____________________

Jak najdalej stąd /I Never Cry (2.08, godz. 12.15, TEATR)

Piotr Domalewski, Zofia Stafiej, Agnieszka Glińska

Ragtime (2.08,godz.12.15, KaSS)

 Miloslav Šmídmajer

 Fisheye, (2.08, godz. 15.00, KINO PIAST)

Michał Szcześniak

Maryjki / Marienky (2.08, godz. 15.00, TEATR)

Helena Sujecka, Daria Woszek, Agnieszka Glińska, Barbara Jonak, Magdalena Koleśnik, Grażyna Misiorowska, Sylwester Piechura

Modelarz/ Modelář (2.08, godz. 15.00, CENTRAL)

Martin Sehnal

Czlowiek z księżyca/ Muž na Měsíci (2.08,godz.15.00, KaSS)

Miloslav Šmídmajer

Geniusze / Géniové (2.08, godz. 18.00, KINO PIAST)

Phlippe Tłokiński

Malowany ptak / Nabarvené ptáče (2.08, godz. 19.30, CENTRAL)

Václav Marhoul, Lech Dyblik

Mistrz / Mistr (2.08, godz. 20.30, TEATR)

Maciej Barczewski, Piotr Głowacki, Grzegorz Małecki, Marcin Bosak, Bartosz Chajdecki, Piotr Witkowski

Jasminum (2.08 godz. 21.00 PLENER BROWAR ZAMKOWY)

Zapowiedź: Janusz Gajos

Blizny / Jizvy (2.08, godz. 21.00, PIAST)

Agnieszka Zwiefka

_________

Każdy ma swoje lato / Každý má svoje léto (3.08 godz. 10.00, TEATR)

Tomasz Jurkiewicz, Magdalena Sztorc

Polskie krótkie metraże /Polské krátké filmy /Noamia (3.08 godz. 10.00, KINO PIAST)

Bartłomiej Topa

Piłkarski poker / Fotbalový poker (3.08 godz. 12.15, KINO PIAST)

Olaf Lubaszenko, Janusz Zaorski

Proste rzeczy /Jednoduché věci (3.08 godz. 12.00, TEATR)

Grzegorz Zariczny, Tomasz Schimscheiner, Magdalena Sztorc

Nowa szychta/ Nová šichta (3.08, godz. 12.00, CENTRAL)

Jindřich Andršt

Śniegu już nigdy nie będzie /Sníh už nikdy nebude, (3.08, godz. 14.30, TEATR)

Andrzej Chyra

Miasto / Město (3.08, godz. 15.00, KINO PIAST)

Agnieszka Glińska, Bartłomiej Topa

Wróg doskonały / Dokonalý nepřítel (3.08, godz. 17.30, TEATR)

Tomasz Kot

Safe inside (3.08, godz. 17.30, KINO PIAST)

Renata Gabryjelska, Agnieszka Glińska

Droga do domu / Cesta domů (3.08, godz.18.00, CENTRAL)

Tomáš Vorel

Wolka (3.08, godz. 20.15, KINO PIAST)

Anna Moskal

Czerwony pająk / Červený pavouk (3.08 godz. 21.00, PLENER BROWAR ZAMKOWY)

Úvodní slovo: Piotr Głowacki, Barbara Jonak 

_________________

Ucieczka z kina Wolność / Útěk z kina Svoboda (4.08, godz. 10.00, KINO PIAST)

Olaf Lubaszenko

Zabić Sekala /Je třeba zabít Sekala (4.08, godz. 12.00 CENTRAL)

Olaf Lubaszenko

 

Organizátoři

Spoluorganizátoři

Hlavní partneři