Ruszyła sprzedaż akredytacji! Znamy kalendarz projekcji online! 04 listopada 2020

Prodej akreditací na Kino na hranici byl zahájen! Kalendář filmových projekcí už je k dispozici!

Máme už časový rozpis filmových projekcí 22. Kina na hranici. Letošní ročník výjimečně proběhne on-line, a to včetně všech filmových projekcí a setkání s filmovými tvůrci. Srdečně vás zveme ve dnech 23.–29. listopadu.

Diváci letošního Kina na hranici on-line budou moci zhlédnout 50 filmů, které tvoří mozaiku toho, co bychom divákům prezentovali, kdyby 22. Kino na hranici mohlo proběhnout obvyklou formou.

Největší prostor dostanou polské, české a slovenské filmové novinky sezony 2019/2020, mj. Staříci (režie: Ondřej Provazník, Martin Dušek), Tiché doteky (Michal Hogenauer), Vlastníci (Jiří Havelka), Poslední aristokratka (Jiří Vejdělek), Baťa, první globalista (Peter Kerekes), Osamelí bežci: Ideme ďalej! (Martin Repka), Raj na zemi (Jaroslav Vojtek), Jan Palach (Robert Sedláček), Dolina Bogów (Lech Majewski), Maryjki (Daria Woszek), Tony Halik (Marcin Borchardt), Interior (Marek Lechki), Supernova (Bartosz Kruhlik), Eastern (Piotr Adamski) a Moja polska dziewczyna (Ewa Banaszkiewicz, Mateusz Dymek). Tento výběr dále doplní populární české filmové hity loňské sezony, jako je Domestik (Adam Sedlák), Chata na prodej (Tomáš Pavlíček), Teroristka (Radek Bajgar), Toman (Ondřej Trojan) a Zlatý podraz (Radim Špaček).

Mimo to budete mít příležitost zhlédnout i snímky od filmových klasiků Miloše Formana, Andrzeje Żuławského, Jána Kadára a Elmara Klose nebo si připomenout starší filmy jako Widziadło (režie: Marek Nowicki), Panna zázračnica (Štefan Uher), Sladký čas Kalimagdory (Leopold Lahola), Proč se cítím jako kluk? (Kateřina Turečková), Děti online (Kateřina Hager), Apparatgeist (Marie-Magdalena Kochová) a Sieć (Krzysztof Krauze). Naskytne se i možnost seznámit se s filmovou tvorbou vzniklou během 15 let působení Varšavské filmové školy.

Filmy budou dostupné on-line pouze v den a hodinu stanovenou pořadateli. Bude však možné individuálně zahájit jejich sledování až s půlhodinovým zpožděním. Kompletní časový rozpis – kalendář projekcí už je k dispozici.

Návrat

Organizátoři

Spoluorganizátoři

Hlavní partneři