Ondřej Trojantino w akcji. „Bourák” już wkrótce w kinach 26 května 2020

Ondřej Trojantino v akci. Film „Bourák“ už brzy uvidíte v kinech

Komedie „Bourák“ s Ivanem Trojanem jde do českých kin už 11. června! Její autoři se rozhodli nečekat s premiérou až do podzimu – věří totiž, že snímek přiláká diváckou pozornost už nyní, jelikož je to ideální film na léto. Zveřejnili také jeho první trailer.

Film Bourák režiséra Ondřeje Trojana lze žánrově popsat jako gangsterskou komedii s hudebním pozadím. Rokenrol se zde spojuje s českým humorem a milostná zápletka se situační komikou. Scénář filmu je dílem Petra Jarchovského.

Pandemie dodala filmu nový rozměr

Jednou z filmových postav je náctiletá Kamila, která se pokouší zachránit manželství svých nevyzrálých rodičů – stárnoucího otce-milovníka rokenrolu (tj. titulního Bouráka, jehož roli ztvárnil Ivan Trojan) a matky, která je vůči všemu lhostejná a slepá.

Podle režiséra a producenta filmu Ondřeje Trojana dostal tento příběh v době pandemie a karantény nový rozměr: „Myslím, že dnešní divná doba, kdy jsme byli a pořád trochu jsme zavření ve svých bublinách, ukázala, jak strašně je v takových vykloubených chvílích rodina důležitá. A že i když je nedokonalá, má velký smysl za ni bojovat, protože v rodině se všechny krize překonávají líp,“ cituje jeho slova zpravodajský portál Novinky.cz.

Jiří Macháček v akčních scénách

Vedle Ivana Trojana se ve filmu objeví i populární český herec Jiří Macháček. Ztvární v něm úlohu provinčního mafiánka a majitele kasina – Rudy.

Ukázalo se, že tato role se pro herce stala splněním dětských snů: „Když je vám deset nebo čtrnáct, tak si říkáte, pokud budu hrát někdy ve filmu, tak jedině rvačky a akční scény. A když se vám tenhle sen splní ve věku, kdy už vás zvolna začíná opouštět vaše pověstná leopardí mrštnost, tak si jen říkáte, zaplať pámbu, že se mi ten sen nesplnil třeba až v osmdesáti,“ žertuje.

Macháčkův herecký výkon docenila Rudova filmová manželka Petra Nesvačilová: „Mého manžela Rudu hraje skvěle. Jeho Ruda je opravdu idiot.“

Natáčení bylo prací i zábavou

Nesvačilová rovněž velice ráda vzpomíná na natáčení filmu, třebaže silná stylizace komedie vyžadovala od herců mimořádné výkony. O Bouráku samotném prohlašuje: „Je to film Ondřeje Trojantina.“ A všechny srdečně zve do kina, aby se tam dozvěděli proč. My vám prozatím nabídneme jeho první trailer!

 

[Anna Maślanka, přeložil Martin Veselka]
[Fotografie: tiskové materiály / Falcon]

Návrat

Organizátoři

Patronát

Spoluorganizátor

Spolufinancování

Sponzoři

Mediální partneři