Havel od kuchni 20 listopada 2020

Havel od kuchni

Už 3. prosince 2020 budeme společně s nakladatelstvím Afera slavit křest polského překladu „Kančí na daňčím: Kuchařka Václava Havla“, v polštině „Havel od kuchni“.

Zajímá vás, zda lze servírovat fiktivní jídlo z divadelní hry? Pokud jste zvědaví, co je to „avokádová ruka“, jakou ingredienci Václav Havel nevynechal snad v žádném receptu, o jakých lahůdkách snil ve vězení nebo proč se nikomu nepodařilo ochutnat Hrabalova plněného velblouda – tato kniha je určena vám.

Pokud vás nic z výše zmíněného moc nezajímá, přesto rádi vaříte a baví vás dobré jídlo a česká kuchyně – tato kniha je určena vám.

Pokud nemáte smysl pro humor nebo nechápete, proč nemohl občan východního bloku v 70. letech přidat k guacamole limetu – tato kniha není pro vás.

Havel od kuchni je kulinářsko-nostalgický výlet do doby, kdy vaření vyžadovalo mnohem víc důvtipu než dnes. Originální recepty nejslavnějšího českého prezidenta, který byl také uznávaným a vášnivým kuchařem, doprovázejí anekdoty a vzpomínky jeho dlouholetého kamaráda a spolupracovníka Michaela Žantovského.

V knize Havel od kuchni nejde ani tak o česká tradiční jídla, jako jsou například svíčková na smetaně, smažený sýr nebo vánoční cukroví. Řekněme, že Havlův výběr je poněkud exotičtější.

Dejme si něco prezidentského a nezapomínejme, že Václav Havel byl mistrem absurdního dramatu.

Návrat

Organizátoři

Spoluorganizátoři

Hlavní partneři