Zásady COVID

Vážení přátelé,

covidová situace se vyvíjí velice dynamicky, proto Vás chceme informovat o aktuálně platných opatřeních, která ovlivní také průběh letošního ročníku Kina na hranici (veškeré změny budeme průběžně zveřejňovat)

V letošním roce bude dřívější rezervace míst (o spuštění systému Vás budeme informovat v samostatné zprávě). Rezervace míst budou zohledňovat platná nařízení (v současnosti je to v ČR i Polsku 75% kapacity sálu). V objektech v ČR je v současnosti požadováno od návštěvníka prokázání se o bezinfekčnosti (Covid pas, písemné potvrzení o prodělání nemoci, očkování či testu,  příp. samotest na místě.)

Certifikát EU – COVID 19 – tedy Covid pas platí od 1. července ve všech zemích EU. Jde o nástroj, díky kterému se bezpečně dá prokázat absolvovaný test, očkování nebo prodělané onemocnění Covid. Tento můžete mít uložený ve svém mobilním telefonu v aplikaci Tečka (dostupná pro Android i iOS). Pokud nechcete aplikaci používat, budeme respektovat také certifikát vytištěný nebo uložený ve Vašem zařízení.

Certifikát opravňuje ke vstupu do všech festivalových objektů bez nutnosti podstoupit další test.

Covid pasy se vydávají těmto třem skupinám osob: očkovaní, vyléčení a testovaní. Rozdíl je především v jejich platnosti.

  • Očkovaní* – certifikát platný 9 měsíců
  • Vyléčení – certifikát platný 180 dní
  • Testovaní – dle druhu testu: PCR – 72 hodin, antigenní – 48 hodin, vždy od provedení testu

* za očkované se považují osoby, které mají 14 po ukončení očkování – u dvoudávkových vakcín je to lhůta po podání druhé dávky

! POZOR !

Po návratu ze zelených a oranžových zemí bude muset od 9. července každý podstoupit antigenní nebo PCR test. Zároveň platí povinnost vyplnit návratový registrační formulář (dostupný také na https://plf.uzis.cz). Z testu jsou osvobozeni plně očkovaní nebo vyléčení  - viz. výše. K prokázání se postačí Covid pas.

 

Organizátoři

Spoluorganizátoři

Hlavní partneři