FAQ 23.KnH

 

FAQ 23. Kino na hranici 
 

1. V jakém termínu se bude filmový festival konat?

23. filmová přehlídka Kino na hranici/Kino na Granicy se bude konat od 30. července do 4. srpna 2021 v polském Těšíně a Českém Těšíně.

2. V jaké formě se uskuteční 23. Kino na hranici/Kino na Granicy?

Na tuto otázku bohužel nelze poskytnout jednoznačnou odpověď. Moc bychom si přáli, abychom se s vámi mohli v polském Těšíně a Českém Těšíně setkat osobně. Právě v této podobě v současnosti celý festival připravujeme. Uvědomujeme si však, že epidemiologická situace se neustále mění, a tudíž platí, že nebudeme-li moct z důvodů zhoršené situace nebo omezujících hygienických opatření uspořádat filmovou přehlídku tak, aby to bylo bezpečné, odehraje se letošní ročník formou on-line festivalu, avšak ve stejném termínu. Nejdůležitější je bezpečí nás všech.

 

3. Jak je možné se filmového festivalu zúčastnit?

Abyste se mohli zúčastnit filmové přehlídky Kino na hranici/Kino na Granicy v tradiční podobě (nebo – v případě nutnosti – v on-line podobě), je potřeba se zaregistrovat, respektive přihlásit na účastnický účet (na internetových stránkách www.kinonagranicy.pl) a zakoupit si šestidenní akreditaci nebo vstupenku. Zakoupené akreditace nebo vstupenky nelze vrátit. Pravidla jejich nákupu naleznete zde (link).

 

4. Kdy bude zahájen prodej akreditací a vstupenek?

Prodej šestidenních akreditací bude probíhat ve třech fázích a bude zahájen dne 1 května 2021. V každé fázi se bude prodávat pouze omezené množství akreditací a prodej potrvá až do jeho vyčerpání.

 • 1. FÁZE PRODEJE  1. 5. – 4. 6. 2021*     990 Kč + festivalový balíček

 • 2. FÁZE PRODEJE  5. 6. – 10. 7. 2021*     1190 Kč

 • 3. FÁZE PRODEJE  11. 7. – 4. 8. 2021*     1490 Kč

* Prodej potrvá až do vyčerpání počtu vstupenek určených k prodeji v dané fázi.

 

Prodej vstupenek na jednotlivé filmové projekce bude zahájen 11. července 2021. Veškeré informace a podrobnosti zveřejníme už brzy.


5. Co s akreditací v případě, že dojde ke změně z tradiční podoby filmové přehlídky na on-line festival?

Ve všech fázích prodeje budou k zakoupení akreditace na festival KINO NA HRANICI/KINO NA GRANICY v podobě podmíněné aktuální pandemickou situací a hygienickými opatřeními. Rádi bychom v této souvislosti upozornili na to, že zakoupenou akreditaci bohužel nelze vrátit.

Moc bychom se s vámi letos chtěli potkat v polském Těšíně a Českém Těšíně osobně, proto v současnosti pracujeme na přípravách festivalu v tradiční podobě, kdy se bude odehrávat na místě. Zároveň však platí, že jestliže dojde k nutnosti změnit podobu festivalu a přenést jej do on-line prostoru, budou zakoupené akreditace automaticky garantovat přístup ke všem filmům. Ty budou dostupné na našich internetových stránkách po dobu konání filmové přehlídky Kino na hranici/Kino na Granicy (tedy ve dnech 30. 7. – 4. 8. 2021). Níže naleznete veškeré důležité informace týkající se on-line podoby festivalu.

 

6. Jak bude možno zarezervovat si místo na jednotlivé filmové projekce?

Účastníci, kteří mají zakoupené akreditace, si budou moct rezervovat místa na filmových projekcích, o které mají zájem, prostřednictvím svého uživatelského účtu na internetových stránkách www.kinonagranicy.pl nebo www.kinonahranici.cz. Pochopitelně budou mít i možnost svou rezervaci místa zrušit. Veškeré informace a podrobnosti k tomu zveřejníme už brzy.

 

INFORMACE K FILMOVÉ PŘEHLÍDCE KINO NA HRANICI ON-LINE – pro případ, kdyby nastala situace, že bude nutné přenést festival do on-line podoby.

 1. Filmy budou dostupné pro přihlášené uživatele, kteří si zakoupili akreditaci nebo vstupenku na danou filmovou projekci.
 2. Filmy bude možné zhlédnout na internetových stránkách www.kinonagranicy.pl v systému VOD. Uživatel si bude moct zvolit čas, kdy bude chtít daný film zhlédnout. Od okamžiku zahájení sledování filmu bude mít šest hodin na to, aby sledování dokončil. Po uplynutí těchto šesti hodin už nebude možné daný film dále sledovat.
 3. Přístup k filmům je geograficky omezen, je tedy možné sledovat je pouze z území Polska a České republiky.
 4. Filmy budou opatřeny titulky (polské snímky českými, české a slovenské polskými).
 5. Ke sledování filmů je potřeba, abyste měli počítač s přístupem k internetu a splňující následující technické požadavky:
 • internetový prohlížeč: Chrome, Safari od verze 13, Firefox, Microsoft Edge;
 • filmy jsou streamovány v HD kvalitě od 540p až po 1080p podle rychlosti připojení;
 • požadovaná minimální rychlost připojení je 2 Mbps, avšak doporučujeme mít připojení s rychlostí alespoň 10 Mbps;
 • filmy můžete zhlédnout také na vašem televizoru, a to prostřednictvím nástroje Chromecast;
 • kvalita promítaného filmu může záviset na technických parametrech internetového připojení a technických parametrech zařízení, jehož prostřednictvím budete mít k festivalovým filmům přístup.

      6. V případě, že se při přístupu k filmům či sledování vyskytnou nějaké potíže, bychom vás chtěli poprosit, abyste nám tyto problémy co nejrychleji sdělili prostřednictvím Messengeru na facebookový profil Kino na Granicy, e-mailem na adresu akredytacje@kinonagranicy.pl anebo telefonicky na číslo +48 500 525 914.

Organizátoři

Spoluorganizátoři

Hlavní partneři